WLP

Aktywna Tablica 2021

Szkoły ponadpodstawowe

Uwaga! Informacje przedstawione poniżej dotyczą dofinansowania Aktywna Tablica na rok 2021

Ponieważ termin przyjmowania wniosków na ten rok już minął, poniższe informacje należy traktować jako punkt orientacyjny względem kolejnych edycji (rok 2022, 2023 i 2024). Szczegółowe informacje na temat kolejnych edycjach programu dofinansowania znajdziesz na tej stronie, kiedy MEN opublikuje adekwatne rozporządzenia.

Wyposaż swoją szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne

Wykorzystaj potencjał tablic i monitorów interaktywnych w swojej placówce. Skorzystaj z dofinansowania Aktywna Tablica i pracuj z Wirtualnymi Laboratoriami Przyrodniczymi, czyli kompleksowymi materiałami do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

W programie Aktywna Tablica 2020-2024 dotację otrzymać mogą publiczne i niepubliczne szkoły ponadpodstawowe (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia), a także szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. Dotacja dotyczy także szkół za granicą.

Dofinansowanie szkoły ponadpodstawowe

⬤  80% – 14 000 zł dofinansowanie
  20% – 3 500 zł wkład organu prowadzącego

Kwota dofinansowania Aktywna Tablica 2021

Program Aktywna Tablica na rok 2021 zakłada wsparcie dla szkół ponadpodstawowych w wysokości 14 000 zł na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych (specjalistycznego oprogramowania lub materiałów edukacyjnych) wykorzystujących TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę.

Wkład własny może zostać także rozliczony w ramach wkładu rzeczowego, w którym wlicza się sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne (zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż w dniu złożenia wniosku o udział w programie Aktywna Tablica).

Harmonogram programu Aktywna Tablica 2021

Aktywna Tablica

Co można kupić w ramach programu?

W ramach dofinansowania Aktywna Tablica szkoły ponadpodstawowe mogą zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne wykorzystujące TIK wyszczególnione w rozporządzeniu:

  1. Nowoczesne pomoce dydaktyczne: specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne, wykorzystujące TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki.

Seria WLP,

czyli jak skutecznie wykorzystać TIK w edukacji

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Aktywna Tablica
Każdy program WLP to 3 licencje nauczycielskie i aż 90 licencji dla uczniów!

Zalety programów WLP

Nowoczesne programy dla szkół ponadpodstawowych

Programy WLP zostały zaprojektowane tak, aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnego ucznia. Materiały przyciągają uwagę uczniów, rozwijają ich kompetencje cyfrowe i społeczne, a przy tym ułatwiają pracę nauczyciela.​

Praca na dowolnym urządzeniu

Seria WLP została przygotowana w nowoczesnym środowisku HTML5, dzięki czemu programy nie wymagają instalacji, a pracować można z nimi na praktycznie dowolnym urządzeniu (komputer, laptop, tablet, tablica i monitor interaktywny)

Prawdziwie interaktywne materiały

Programy WLP w przeciwieństwie do statycznych ilustracji i płaskich PDFów wypełnione są po brzegi różnorodnymi multimediami (filmy, animacje, nagrania, symulacje, modele 3D) i angażującymi interaktywnymi ćwiczeniami

Programy w 100% zgodne z rozporządzeniem Aktywna Tablica

Seria WLP to szeroka oferta kompleksowych programów edukacyjnych na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Każdy z programów WLP spełnia wszystkie wymogi rozporządzenia Aktywna Tablica

Certyfikowane szkolenie z obsługi programów

Dla użytkowników WLP przygotowaliśmy szczegółowe szkolenie online pokazujące, jak pracować z programami. Szkolenie pozwala na łatwe i szybkie wdrożenie programów WLP w pracy danej placówki

Bezpłatna opieka serwisowa

Jako producent rozwiązań WLP gwarantujemy kompleksową i bezpłatną opiekę serwisową. Użytkownicy mogą skorzystać z licznych materiałów instruktażowych, a nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji w razie ewentualnych pytań

Pełna oferta WLP

(zgodna z rozporządzeniem Aktywna Tablica)

Aktywna Tablica 2021 dla szkół podstawowych

Tegoroczna edycja dofinansowania skierowana jest także do szkół podstawowych, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. W ramach dotacji placówki mogą zakupić pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii.

Pobierz wnioski

Wniosek A dyrektora szkoły dla szkół ponadpodstawowych
WLP Zapytanie ofertowe

Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi dofinansowania Aktywna Tablica?

Zapisz się do newslettera, będziemy wysyłać Ci wszystkie najważniejsze aktualizacje

* Podając swój adres mailowy, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Learnetic SA zgodnie z zasadami określonymi w 

Kontakt

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku? Nie wiesz, jakie programy wybrać dla swojej placówki? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z naszymi specjalistkami od nowoczesnej edukacji.