Aktywna Tablica

Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024

Szkoła ponadpodstawowa, średnia

Wyposaż swoją szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne

Wykorzystaj potencjał tablic i monitorów interaktywnych w swojej placówce. Skorzystaj z dofinansowania Aktywna Tablica i pracuj z Wirtualnymi Laboratoriami Przyrodniczymi, czyli kompleksowymi materiałami do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

W programie Aktywna Tablica 2020-2024 dotację otrzymać mogą publiczne i niepubliczne szkoły ponadpodstawowe i średnie (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia), a także szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. Dotacja dotyczy także szkół za granicą.

Dofinansowanie aktywna tablica

⬤  80% – 14 000 zł dofinansowanie
  20% – 3 500 zł wkład organu prowadzącego

Kwota dofinansowania Aktywna Tablica

Program Aktywna Tablica zakłada wsparcie dla szkół ponadpodstawowych w wysokości 14 000 zł na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych (specjalistycznego oprogramowania lub materiałów edukacyjnych) wykorzystujących TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę.

Wkład własny może zostać także rozliczony w ramach wkładu rzeczowego, w którym wlicza się sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne (zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż w dniu złożenia wniosku o udział w programie Aktywna Tablica).

Harmonogram i terminy – Aktywna Tablica 2024

Poniższy harmonogram przedstawia przebieg dofinansowania Aktywna Tablica w roku 2024 dla szkół ponadpodstawowych. Placówki chcące skorzystać z tego programu dofinansowania mają czas na złożenie wniosku do 15 maja 2024 roku. Dalsze postępowanie związane z realizacją wniosku przedstawione jest na poniższej osi czasu.

wirtualne laboratoria przyrodnicze

Co można kupić w ramach programu?

W ramach dofinansowania Aktywna Tablica szkoły ponadpodstawowe mogą zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne wykorzystujące TIK wyszczególnione w rozporządzeniu:

  1. Nowoczesne pomoce dydaktyczne: specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne, wykorzystujące TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki.

Seria WLP,

czyli jak skutecznie wykorzystać TIK w edukacji

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

wirtualne laboratoria przyrodnicze aktywna tablica
Każdy program WLP to 3 licencje nauczycielskie i aż 90 licencji dla uczniów!

Zalety programów WLP

Nowoczesne programy dla szkół ponadpodstawowych

Programy WLP zostały zaprojektowane tak, aby odpowiedzieć na potrzeby współczesnego ucznia. Materiały przyciągają uwagę uczniów, rozwijają ich kompetencje cyfrowe i społeczne, a przy tym ułatwiają pracę nauczyciela.​

Praca na dowolnym urządzeniu

Seria WLP została przygotowana w nowoczesnym środowisku HTML5, dzięki czemu programy nie wymagają instalacji, a pracować można z nimi na praktycznie dowolnym urządzeniu (komputer, laptop, tablet, tablica i monitor interaktywny)

Prawdziwie interaktywne materiały

Programy WLP w przeciwieństwie do statycznych ilustracji i płaskich PDFów wypełnione są po brzegi różnorodnymi multimediami (filmy, animacje, nagrania, symulacje, modele 3D) i angażującymi interaktywnymi ćwiczeniami

Programy w 100% zgodne z rozporządzeniem Aktywna Tablica

Seria WLP to szeroka oferta kompleksowych programów edukacyjnych na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Każdy z programów WLP spełnia wszystkie wymogi rozporządzenia Aktywna Tablica

Certyfikowane szkolenie z obsługi programów

Dla użytkowników WLP przygotowaliśmy szczegółowe szkolenie online pokazujące, jak pracować z programami. Szkolenie pozwala na łatwe i szybkie wdrożenie programów WLP w pracy danej placówki

Bezpłatna opieka serwisowa

Jako producent rozwiązań WLP gwarantujemy kompleksową i bezpłatną opiekę serwisową. Użytkownicy mogą skorzystać z licznych materiałów instruktażowych, a nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji w razie ewentualnych pytań

Pełna oferta

Zgodna z rozporządzeniem Aktywna Tablica 2024

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze Fizyka
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze Biologia
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze Chemia
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze Geografia
eduLabVR. Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze
learn:bit Arcade

Aktywna Tablica 2024 dla szkół podstawowych

Tegoroczna edycja dofinansowania skierowana jest także do szkół podstawowych, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. W ramach dotacji placówki mogą zakupić pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii.

AKTYWNA TABLICA 2024

Pobierz gotowe wnioski

Skorzystaj z gotowych wzorów wniosków do programu dofinansowania Aktywna Tablica 2024. Poniżej znajdziesz dokumentację dla szkół ponadpodstawowych (wniosek A), która jest wymagana do wzięcia udziału w tegorocznej edycji dofinansowania Aktywna Tablica.

aktywna tablica 2024 wnioski
Wniosek A dyrektora szkoły dla szkół ponadpodstawowych
aktywna tablica 2024 wnioski
Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze – Zapytanie ofertowe

Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi dofinansowania Aktywna Tablica?

Zapisz się do newslettera, będziemy wysyłać Ci wszystkie najważniejsze aktualizacje

* Podając swój adres mailowy, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Learnetic SA zgodnie z zasadami określonymi w 

Kontakt

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku? Nie wiesz, jakie programy wybrać dla swojej placówki? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z naszymi specjalistkami od nowoczesnej edukacji.